Galatasaray’dan Yıldız Oyuncuya 2 Yıllık Teklif

0
574

Galatasaray yeni sezon için şimdiden kolları sıvadı. Transfer konusunda planlamalara başlayansarı-kırmızılı yönetim, yıldız oyuncu için yeni teklifini hazırladı…

Sezonun ikinci yarısında Henry Onyekuru’nun takıma katılmasıyla müthiş bir hava yakalayan Galatasaray, Nijeryalı yıldızı gelecek yıl da kadroda tutmaya kararlı.

Hatta teknik direktör Fatih Terim’in hayali, 22 yaşındaki futbolcunun bonservisini de alabilmek. Genç oyuncunun da Galatasaray’da kariyerine devam etmek istemesi, Sarı-Kırmızılılar’ın vakit kaybetmeden harekete geçmesini sağladı.

Ancak Monaco ile gerçekleşen ilk görüşmede, Fransız kulübünün yüksek bonservis talebinde bulunması, Cim Bom’u zor durumda bıraktı. Onyekuru’yu sezon başında Everton’dan 15 milyon euroya transfer eden Fransızlar, bu operasyondan zarar etmek istemiyor.

12.5 Milyon İsteniyor

Monaco’nun bu nedenle 12.5 milyon euro civarında bir bonservis talebinde bulunduğu öğrenildi. Galatasaray bu bedeli karşılayabilmek için, aynı ölçüde bir satış yapması gerekiyor, ancak bu mümkün görünmüyor. Dolayısıyla Aslan’da Onyekuru’yu bir kez daha kiralama formülü gündeme geldi.

2 Sezon Kiralık

Sarı-Kırmızılılar, içerisinde satın alma opsiyonu da dahil olmak üzere, 2 sezonluk kiralama teklifini önümüzdeki hafta içinde Monaco’ya iletecek. Fransa’dan gelecek cevaba göre, yeni bir yol haritası belirlenecek.

Galatasaray’da Kalmak İstiyor 

Onyekuru, Şubat ayında yaptığı konuşmada Galatasaray’da kalmak istediğini ifade ederken, “Kariyerimde verdiğim en iyi kararlar hep Galatasaray’a gelmek oldu. Yine Galatasaray’a dönerek çok iyi bir karar verdim. Burada kendimi çok iyi hissediyorum. Umarım kariyerime Galatasaray formasıyla devam edebilirim. Kulüpler anlaştıktan sonra benim için hiçbir sorun yok” demişti.